mai 9 - dets. 31
Elamus
Kunst
1.Korrus, Festivali aatrium.

Sinu sündmus kunstikeskuses!

Kas olete mõelnud sündmuse korraldamisest päris kunstikeskuses, ümbritsetuna kaasaegsest kunstist ja vanadest trükipressidest? Meil on Teile välja pakkuda just sellised elavad ja inspireerivad ruumid, mis toovad välja leidlikkuse, uudishimu ja mitmekülgsuse.

 

Tallinn Art Space ja Eesti Litograafiakeskus on võimalusterohked sündmuspaigad igat tüüpi ürituste korraldamiseks nii ettevõtetele kui eraisikute. Meie ruumides on korraldatud teatrietendusi, sünnipäevi, juubeleid, firmapidusid, esitlusi ja koolitusi, mida oleme rikastanud erinevate loovate tegevustega.

 

Tallinn Art Space (T1 Mall of Tallinn)

 

Tallinn Art Space’i 585 ruutmeetrile vastavatud T1 Mall of Tallinn keskuses mahub püstijalavastuvõtule 200 inimest, seminare ja konverentse saame korraldada 50-60 inimesele. Alates aprillist 2019  laiendame galerii ruume kokku 1100 ruutmeetrile.

 

Kuni maini 2019 on galerii seintel näitus-müük „Vabadus 21. Sajandil“, mis sündis 21 Eesti kaasaegse kunstniku ja Eesti Litograafiakeskuse koostöös, kus ühe aasta jooksul loodi 21 unikaalset vabadusest inspireeritud kunstiteost Eesti 100. aastapäeva tähistamiseks. Loe lisa siit!

 

Eesti Litograafiakeskus (Pirni 5, Tallinn)

 

Ainulaadsetes endise ekskavaatoritehase klubiruumides asuv Eesti Litograafiakeskus on suurepärane keskkond loovust inspireerivateks sündmusteks. Lisaks meeldejäävatele teatri-ja kunstisündmustele toimub siin ka igapäevane kunstiteoste trükkimine. Ruumides on aastate jooksul töötanud väga paljud Eesti tippkunstnikud nagu Leonhard Lapin, Marko Mäetamm, Jüri Arrak, Maarit Murka jpt. Kokku oleme 210 ruutmeetril korraldanud mitmeid meeleolukaid üritusi, mis võivad kesta varajaste hommikutundideni.

 

Võta meiega ühendust ja korralda tõeliselt meeldejääv sündmus! 

 

Oleme ürituste korraldamisel paindlikud partnerid, aitame viia läbi töötubasid ja tutvustame huvilistele kunstikollektsiooni. Ruumide tutvustuse leiate manusest.

 

Ruumide vaatamiseks, lisainfo küsimiseks või broneerimiseks võtke julgesti ühendust aadressil õi telefonil +372 5560 4631.

 

Loe meist lähemalt:

Tallinn Art Space

Freedom 100

Tallinn Art Space’i  Facebook

Tallinn Art Space Instagram

 

TallinnArtSpace

okt. 18 - jaan. 31
Elamus
2.korrus
10:00-21:00

Näitus “Mineraalid-superstaarid! Maa alt koju”

Sel reedel avataval näitusel saab oma käega katsuda ligi sadat maavara

Reedel, 18. oktoobril avab Tallinnas uksed interaktiivne näitus “Mineraalid-superstaarid! Maa alt koju”, mis toob Eestisse peaaegu 100 maavara üle kogu maailma. Näitus annab praegusel keskkonnateadlikul ajal ülevaate sellest, kui palju me igapäevaselt kasutame esemeid, mille tootmiseks tuleb maapõuest materjale välja tuua.

Tallinna Tehnikaülikooli (TalTech) mäendusprofessori Michael Hitchi sõnul saavad külastajad näitusel teada, kui palju inimesed igapäevaselt kasutavad ja tarbivad esemeid, mille tootmiseks tuleb materjale välja tuua maapõuest. “Maavarad ümbritsevad meid kõikjal. Hommikul äratab meid esimese asjana mobiiltelefon, mis sisaldab umbes 72 maavara ja haruldast muldmetalli. Praed hommikul muna roostevabast terasest pannil, mis on pärit Brasiiliast. Pesed hambaid pastaga, mis sisaldab Argentiina päritolu fluoriidi ja sõidad tööle autoga, mille tegemiseks on kasutatud rohkelt eri maavarasid,” kirjeldas Hitch. Näitusel saab näha ja katsuda metallitoormeid ja mineraale viiest maailmajaost, sh näiteks terase tooret hematiiti, värvilisi fluoriidikristalle, aga ka tänases tehnoloogias asendamatu elemendi vase eriilmelisi maakmineraale.

Näituse ühe eestvedaja, Tallinna Tehnikaülikooli geoloogia instituudi dotsendi Veiko Karu sõnul on tal hea meel, et valmimas on näitus, mis pakub eeskätt kooliõpilastele avastamisrõõmu maateadustest. “Viie riigi teadlased panid seljad kokku, et luua tõeliselt kaasahaarav näitus maavaradest, mis paneb noori ehk rohkem mõtlema elukutsevalikul geoloogi või mäeinseneri erialale,” avaldas Karu lootust ning kinnitas, et geoloogide ja mäeinseneride järgi on suur nõudlus nii Eestis kui teistes riikides.

Kui muidu saab näitustel mineraale vaadata klaasi tagant, siis sellel näitusel  saab eksponaate lähedalt oma silmaga näha ja katsuda. Näitusel saavad külastajad vastuseid küsimustele, kuidas universum ja metallid tekkisid või milline on metallide teekond alates suurest paugust kuni tänapäevani, mil neist on saanud tsivilisatsiooni alus.

Näituse on loonud viie riigi kõrgkoolid ja teadusasutused: Lorraine’i Ülikool Prantsusmaalt, FCT-Universidade Nova de Lisboa Portugalist, Tšehhi Geoloogiateenistus, Oulu Ülikool Soomest ning TalTechi muuseum ja geoloogia instituut.

Näitus on T1 Mall of Tallinnas 18. oktoobrist 5. jaanuarini, kust läheb väljapanek Tallinna Tehnikaülikooli ning seejärel teistesse Euroopa riikidesse. Tasuta näitus on mõeldud eeskätt lastele ja noortele vanuses 8–17 aastat, kuid palju põnevat leidub ka teistele külastajatele.

Näituse loomist rahastab Euroopa Innovatsiooni- ja Tehnoloogiainstituudi (EIT) toormaterjalide innovatsioonivõrgustik EIT Raw Materials Euroopa projekti TravelEx raames, mille eesmärk on tõsta teadlikkust maavaradest ja nende väärtusest.

TalTechi geoloogia instituut kuulub Tallinna Tehnikaülikooli loodusteaduskonda, ühendab loodusteadused ja inseneriõppe ning koolitab mäetööstuse spetsialiste. Samuti uurivad instituudi teadlased, milliseid toormeid Eesti tulevikus vajab ning millised on parimad tehnoloogiad nende kaevandamiseks.

Instagram.

#t1tallinn #tasteoftallinn