mai 9 - dets. 31
Elamus
Kunst
1.Korrus, Festivali aatrium.

Sinu sündmus kunstikeskuses!

Kas olete mõelnud sündmuse korraldamisest päris kunstikeskuses, ümbritsetuna kaasaegsest kunstist ja vanadest trükipressidest? Meil on Teile välja pakkuda just sellised elavad ja inspireerivad ruumid, mis toovad välja leidlikkuse, uudishimu ja mitmekülgsuse.

 

Tallinn Art Space ja Eesti Litograafiakeskus on võimalusterohked sündmuspaigad igat tüüpi ürituste korraldamiseks nii ettevõtetele kui eraisikute. Meie ruumides on korraldatud teatrietendusi, sünnipäevi, juubeleid, firmapidusid, esitlusi ja koolitusi, mida oleme rikastanud erinevate loovate tegevustega.

 

Tallinn Art Space (T1 Mall of Tallinn)

 

Tallinn Art Space’i 585 ruutmeetrile vastavatud T1 Mall of Tallinn keskuses mahub püstijalavastuvõtule 200 inimest, seminare ja konverentse saame korraldada 50-60 inimesele. Alates aprillist 2019  laiendame galerii ruume kokku 1100 ruutmeetrile.

 

Kuni maini 2019 on galerii seintel näitus-müük „Vabadus 21. Sajandil“, mis sündis 21 Eesti kaasaegse kunstniku ja Eesti Litograafiakeskuse koostöös, kus ühe aasta jooksul loodi 21 unikaalset vabadusest inspireeritud kunstiteost Eesti 100. aastapäeva tähistamiseks. Loe lisa siit!

 

Eesti Litograafiakeskus (Pirni 5, Tallinn)

 

Ainulaadsetes endise ekskavaatoritehase klubiruumides asuv Eesti Litograafiakeskus on suurepärane keskkond loovust inspireerivateks sündmusteks. Lisaks meeldejäävatele teatri-ja kunstisündmustele toimub siin ka igapäevane kunstiteoste trükkimine. Ruumides on aastate jooksul töötanud väga paljud Eesti tippkunstnikud nagu Leonhard Lapin, Marko Mäetamm, Jüri Arrak, Maarit Murka jpt. Kokku oleme 210 ruutmeetril korraldanud mitmeid meeleolukaid üritusi, mis võivad kesta varajaste hommikutundideni.

 

Võta meiega ühendust ja korralda tõeliselt meeldejääv sündmus! 

 

Oleme ürituste korraldamisel paindlikud partnerid, aitame viia läbi töötubasid ja tutvustame huvilistele kunstikollektsiooni. Ruumide tutvustuse leiate manusest.

 

Ruumide vaatamiseks, lisainfo küsimiseks või broneerimiseks võtke julgesti ühendust aadressil õi telefonil +372 5560 4631.

 

Loe meist lähemalt:

Tallinn Art Space

Freedom 100

Tallinn Art Space’i  Facebook

Tallinn Art Space Instagram

 

TallinnArtSpace

dets. 6 - jaan. 31
2.korrusel
10:00-21:00

Eesti Kunstiakadeemia näitus “Triip”

Selleks, et mõista must-valge mustri jõudmist moeajaloosse, tuleb aega kerida kümneid tuhandeid aastaid tagasi. Küttisid ju inimesed ellujäämiseks loomi ning sooja saamiseks nahkasid kehakateteks. Aja arenedes muutus naha väärtus ning üha enam muutusid atraktiivseks loomamustrid.

Eksootiline triibuline nahk on siiani jahimehe trofee ja selle kandjale staatuse sümbol. See on kui luksuskaup, millele käib jaht ja millele on alati nõudlust. Paraku on suur roll meedial, mis avaldab fotoseeriaid, kus glamuuri ja hea elu juurde kuulub peenest nahast aksessuaarid.

Sebra ja inimese vahel võib luua paralleele. Nii nagu triibumuster on unikaalne, on ka iga inimene individuaalne, nii nagu loomad hoiavad karjas kokku, on ka ühiskonnas märgata suurlinnastumist. Inimesed koonduvad, mis toob kaasa kiirustamist, pidevate probleemide lahendamist, mis omakorda tekitab stressi ja ükskõiksust.

Väikese hobuse triibulise muster on kui kamuflaaž, mis sulandub ümbritsevaga ning jätab looma märkamatuks. Ohu korral on ta kiire ja põgeneb. Inimesi ümbritsevad ka pidevad ohud, kuid nende eest põgenemise tagajärjeks valed illusioonid, pealiskaudsus, kapseldumine…

Et tunda ennast ühiskonnas kaitstuna, vajaliku ja ilusana, ehime ennast riietega ja loome enda ümber mustreid. Mida närvilisem hing, seda rohkem on ihalus korrapärasuse järgi. Sirge triip sümboliseerib rangust, mis peegeldab vaoshoitust ja kontrollitud käitumist. Triibu laiust saab võrrelda sebra mustriga. Teooriakohaselt on kuumemas kohas elavatel loomadel mustrikontrastsus tugevam ja mustad triibud laiemad.

Käesolev näitus „Triip“ on Eesti Kunstiakadeemia moestilistika IV kursuse tudengite interpretatsioon looduslikule ja linnatriibule, mida seob kokku sõna mood. Tudengid kombivad maailma endast väljaspool, üritavad loodust ja ja tehismaailma siduda ninga paisata välja seda uutes kombinatsioonides. Näitusel näeb triibu tõlgendust erinevates meediumites: foto, illustratsioon ja ruumikujundus.

Tööde autorid: Liina Raidoja, Mari Riina Mölder, Kadri Vahar, Jasmin Isabel Kaunismäe, Triin Uustalu, Svea Paju, Piret Suviste, Hanna Saagpakk ja Katriann Kaasik.

Juhendaja Maiu Rõõmus.

 

Instagram.

#t1tallinn #tasteoftallinn