Küpsiste kasutamise reeglid

T1 Mall of Tallinn kohustub austama ja kaitsma teie isikuandmeid ja teie privaatsust vastavalt kehtivatele seadustele, valdkonnaeeskirjadele ja muudele asjakohastele normidele. Et mõistaksite meiepoolset teabe töötlemist paremini, tutvustame järgnevalt teile oma isikuandmete töötlemise aluspõhimõtteid.

Küpsised

Et tagada teile asjakohaseim teave ja parim teenus saidi www.t1tallinn.com külastamisel, kogutakse teavet ja andmeid küpsiste abil. See aitab meil (ja teistel volitatud kolmandatel isikutel) pakkuda teile meeldivaid kogemusi meie veebisaidi külastamisel ning aitab meil täiustada oma saiti ja veenduda, et leiate otsitava kergesti.

Mis on küpsised?

Küpsised on väikesed tekstifailid, mis paigaldatakse kasutaja arvutisse veebilehtedelt, mida kasutaja külastab, kui kasutaja ei ole kõigi või osade küpsiste paigaldamist oma veebilehitseja sätetes keelanud. Küpsised võimaldavad ära tunda kasutaja seadme veebilehtede külastamisel.

Küpsised võib tulenevalt nende paigaldamise ajast jagada:

  • ajutised ehk sessioonipõhised küpsised – võimaldavad ühendada kasutaja tegevusi ühe ja sama veebilehitseja sirvimissessiooni jooksul ajutiselt, s.o veebilehitseja akna avamisest kuni selle sulgemiseni või kuni 4 tunni möödumiseni pärast viimast lehevaatamist;
  • püsivad küpsised – salvestatakse kasutaja seadmele püsivalt küpsises määratletud ajaks ning aktiveeritakse iga kord, kui kasutaja külastab veebilehte, millelt küpsis paigaldati.

Küpsised võib tulenevalt nende kuuluvusest jagada:

  • esimese osapoole küpsised – pärinevad vaadatavalt veebilehelt. Veebilehed võivad nende küpsiste abil salvestada teavet, mida taaskasutatakse järgmisel korral, kui veebilehte külastatakse. Isikuandmete töötlemise seisukohalt on esimese osapoole küpsise paigaldajaks vastutav töötleja (või ükskõik milline tema volitatud töötleja), kes haldab külastatavat veebilehte;
  • kolmandate osapoolte küpsised – pärinevad näiteks teiste veebilehtede reklaamidelt, mis asuvad kasutaja poolt külastataval veebilehel. Isikuandmete töötlemise seisukohalt on kolmanda osapoole küpsise paigaldajaks vastutav töötleja, kes erineb külastatava veebilehe haldajast.

Küpsised võib sõltuvalt nende paigaldamise eesmärgist jagada:

  • hädavajalikud küpsised – olulised veebilehtedel ringiliikumiseks, selle funktsioonide kasutamiseks ning kasutajate poolt valitud teenuste osutamiseks. Ilma nende küpsiste paigaldamiseta ei saa kasutajale veebilehte ja tema soovitud teenuseid osutada;
  • statistilised küpsised – koguvad informatsiooni selle kohta, kuidas kasutajad veebilehti kasutavad, näiteks milliseid veebilehti nad kõige sagedamini külastavad ja milliseid veateateid nad veebilehtedelt saavad. Kogutud informatsioon liidetakse ja anonümiseeritakse. Nende küpsiste eesmärgiks on parandada veebilehtede toimimist;
  • eelistuste küpsised – need küpsised võimaldavad jätta meelde kasutaja tehtud valikuid (näiteks teksti suurus, muud veebilehe muudetavad omadused) ja tunnuseid (näiteks kasutajanimi, keel või kasutaja asukohariik), et pakkuda personaalsemaid ja mugavamaid võimalusi veebilehe kasutamiseks;
  • reklaamiküpsised – need küpsised võimaldavad näidata kasutajale personaliseeritud reklaami ja viia läbi turu-uuringuid ning -analüüse, kasutades kasutaja käitumise ja huvide kohta saadud andmeid. Saadud andmeid võidakse jagada reklaamivõrgustikega ja reklaamiteenuse pakkujatega.

 

Kuidas kasutame küpsiseid?

T1 Mall of Tallinn kasutab küpsiste teavet oma veebisaidi kasutajasõbralikumaks muutmiseks ning see võimaldab meil pakkuda teile isikupärastatud soovitusi. Saame kasutada ka mitut volitatud kolmandat isikut, kes asetab meie eest küpsiseid meie veebisaidile, et osutada oma pakutavaid teenuseid. Saame kasutada seansiküpsiseid, mis võimaldavad teil kaasa võtta teavet meie veebisaidi vahelistelt lehtedelt, ilma et peaksite teabe uuesti sisestama.

 

Kuidas küpsiseid kasutada?

Valite ise, kas nõustute küpsiste vastuvõtmisega või mitte. Kui soovite teada, millal teie arvuti küpsise vastu võtab, saate seadistada oma veebibrauseri sellest teavitama. Niimoodi on teil võimalus küpsis vastu võtta või tagasi lükata. Saate oma arvuti seadistada ka nii, et kõik küpsised lükatakse tagasi. Pange tähele, et küpsiste desaktiveerimist puudutavad muudatused veebibrauseris võivad hakata takistama mõne meie veebisaidi osa nõuetekohast talitlust.

Turvalisus

T1 Mall of Tallinn kaitseb teie isikuandmeid tehniliste ja korralduslike turvameetmete abil. Volitamata juurdepääsu takistamiseks ja andmete õigsuse nimel kasutame tundliku teabe töötlemisel ühesuunalist krüptimist. Juurdepääs veebisaidil www.t1tallinn.com eeldab kasutajanime ja parooli. Teie vastutate oma parooli hoidmise eest, et vältida volitamata juurdepääsu. Ühiskasutuses arvuti korral peate alati välja logima, et kaitsta oma andmeid teiste arvutikasutajate eest.

Tegevuspõhimõtte muutmine

T1 Mall of Tallinn võib seda tegevuspõhimõtet muuta. Soovitame teil seda tegevuspõhimõtet regulaarselt üle vaadata, et oleksite kursis, kuidas T1 Mall of Tallinn teie isikuandmeid töötleb.