T1 keskuses asuvas Kunstiruumis avatakse neljapäeval Läti kunstniku Marta Gotlība näitus

November 2 - Detsember 3

Kunstiruum ,

Neljapäeval, 2. novembril kell 17.00 avatakse Kunstiruumi galeriis Läti kunstniku Marta Gotlība isikunäitus „Lend“.

 Näitusel saab vaadata Marta Gotlība enam kui kahtekümmend tööd. Eriti köidab kunstnikku looduse ja lindude teema. Gotlība on kirglik linnuvaatleja, selle hobi populariseerija ja aktiivne Läti ornitoloogiaühingu liige, teatas galerii.

Gotlība tööd valmivad peamiselt värvipliiatsitega, kuid viimaste aastate töödes on ta kasutanud ka õlivärve. „Mulle meeldib joonistada erinevaid linde ja loodan, et minu kunst aitab inimestel meid ümbritsevaid linde paremini tundma õppida,“ ütles Gotlība.

Marta Gotlība sündis 1982. aastal Riias. Lapsepõlvest peale joonistamisega tegelenud kunstnik lõpetas Riia disaini- ja kunstikooli rõivadisaini osakonna 2004. aastal. Ta täiendas oma joonistamis- ja maalioskusi suurepäraste Läti kunstnike Ieva Kampe-Krumholca, Kristine Kligina ja Anita Arbidane juures. Isiklikel põhjustel oli Gotlība kunstivaldkonnast aastaid eemal ja naasis joonistamise juurde 2016. aasta lõpus. Kuigi paljude eestlaste kodusid kaunistavad juba Gotlība joonistused, on tegemist kunstniku esimese isikunäitusega Eestis.

Kunstiruum on T1 keskuse teisel korrusel asuv müügigalerii, kus lisaks püsiekspositsioonile saab tutvuda isikunäitustega. Galeriis on väljas üle 300 teose ligi 50-lt Baltimaade kunstnikult. Eesti kunstnikest on esindatud Heiki Ernits, Laurentsius, Toomas Kuusing, Vilen Künnapu, Arne Maasik, Jüri Mildeberg, Naima Neidre, Vive Tolli, Marju Üksine, Santa Zukker ja paljud teised.

 

Instagram.

#t1tallinn #tasteoftallinn