ARS CONCEPT: SAA KUNSTNIKEGA TUTTAVAKS!

Detsember 6

ARS Concept 2. korrus, 18-20

Neljapäeval, 6.12.2018 kell 18 kuni 20 on ARS Conceptis (T1 Mall of Tallinn) kohal ning räägivad oma loomingust maalikunstnik JÜRI KASK, graafik MARET OLVET ja ehtekunstnik JULIA MARIA KÜNNAP. Vestlust juhib kunstiteadlane HEIE MARIE TREIER.

Suurepärane võimalus heita pilk kunsti köögipoolele ja küsida ka oma küsimusi!

 

27.11.2018 avati keskuses T1 Mall of Tallinn hübriidne kunstikeskkond ARS Concept, kus Eesti Kunstnike Liit esitleb deviisi all „Mõttega tehtud ja valitud kunst“ 40 professionaalse kujutava ja tarbekunstniku loomingut. Kaasnev programm avab loomeprotsessi telgitaguseid, pakub kohtumisi ja arutelusid ning toetab kunstnike koostööd ettevõtjate ja kunstitarbijatega.

 

6. detsembri ARS Concepti vestlusringis osalevad kolm kunstnikku esindavad erinevaid vald- ja põlvkondi, neid ühendavaks jooneks võib pidada tugevat kunstilist selgroogu, süsteemset lähenemist ainesele ning püsivust oma loomingulise universumi väljaehitamisel.

 

Jüri Kask on intellektuaalne maalikunstnik, kelle mõttemustrite visualiseeringud on ülimalt esteetilised, teravalt nüüdisaegsed ja rafineeritult teravmeelsed. Tema kompromissitu kunstnikupositsioon ja alati teisenev, kuid isikupärase käekirjaga maalilooming on püsinud siinse maalikunsti nö eesliinil juba alates 1970. aastatest. Jüri Kask on ka Eesti maalikunsti hinnatuima auhinna, Konrad Mäe preemia laureaat 2018.

 

Eesti graafika grand old lady Maret Olvet töötab vabakutselise graafikuna aastast 1955. Tema töid leiab nii Tretjakovi galeriist Moskvas kui Ateneumi muuseumist Helsingis. ARS Conceptis näitab kunstnik kõrgtrükitehnikas lakoonilise vormikeele ja tundliku värviga töid, mis oma ajatus värskuses kõnetavad nii abstraktse kunsti sõpru kui töödest tähenduse otsijaid – selleks pakuvad kindlasti mõtteainet nii seeriast „Eesti asi“ kui „Kolmainus“ pärinevad pildid.

 

Julia Maria Künnap pälvis tänavu varakevadel konkurssnäitusel “Schmuck 2018” Münchenis ehtemaailma ühe ihaldatuma auhinna, Herbert Hoffmanni nimelise preemia. Tema jõuliselt lihtsa vormiga, lihvitud kivile keskenduvat loomingut on ehtekunstihuvilised viimastel aastatel saanud imetleda nii Pariisis kui Padovas, Taipeis kui Texases – ARS Conceptis esitletavad teosed on kui väike kummardus eesti ehtesõpradele.

 

 

Rohkem infot ARS Concepti programmi kohta:
www.arsfactory.ee
www.facebook.com/arskunstilinnak
www.instagram.com/ars_kunstilinnak

Instagram.

#t1tallinn #tasteoftallinn