Matrix: Ülestõusmine

Ulmefilm

Matrix: Ülestõusmine

The Matrix Resurrections

Visionäärist filmitegija Lana Wachowski toob ekraanidele žanrit uuendanud pöördelise filmisarja kaua oodatud neljanda filmi “Matrix: ülestõusmine”. Algsete filmide peaosalised Keanu Reeves ja Carrie-Anne Moss kehastavad taas kuulsaks mängitud tegelaskujusid Neot ja Trinityt.

          Filmis “Matrix: ülestõusmine” naastakse taas kahe reaalsusega maailma. Üks on igapäevaelu ja teine selle taga peituv. Hr Anderson peab taas järgnema valgele jänesele, et teada saada, kas ta reaalsus on füüsiline või vaid mõistuse looming. Kui Thomas, Neo, midagi õppinud on, siis seda, et kuigi valik on illusioon, siis see on ainus viis pääseda Matrixisse või sealt välja. Neo juba teab, mida tegema peab. Kuid ta ei tea, et Matrix on varasemast tugevam, kindlam ja ohtlikum. Déjà vu.

Reeves mängib taas Thomas Andersoni/Neot, kes kord Matrixist välja aidati, et temast saaks inimkonna päästja. Ta peab jälle oma tee valima.

Moss kehastab ikoonilist sõdalast Trinityt. Või on ta hoopis võimsaid motikaid armastav abikaasa ja kolme lapse ema Tiffany?

Yahya Abdul-Mateen II (“Candyman,” “Aquamani” filmid) mängib tarka Morpheust, kes juhatab jälle Neole teed, kuid on samas ka eneseavastuse teekonnal.

Jessica Henwick (telesari “Iron Fist,” “Star Wars: Jõud tärkab”) kehastab häkker Bugsi, kes tahab leida selle, kes end inimkonna nimel ohverdas. Ta on eeskujust legendi otsinguil valmis kõigega riskima.

Jonathan Groff (“Hamilton,” telesari “Mindhunter”) mängib Thomas Andersoni äripartnerit Smithi, enesekindlat ettevõtjat, kes on sarmikas, jumaliku naeratusega ja oskab rahaga ringi käia. Ta erineb täielikult hr Andersonist.

Kontaktid

Instagram.

#t1tallinn #tasteoftallinn