Kell on viis. Stressitase hakkab vaikselt langema. Viimane Powerpointi fail sai just salvestatud ja meilile vajutatud saatmisnuppu. Kuhu edasi? Koju teleka ette? Trenni higistama? Täiesti arvestatavad võimalused. Aga mis oleks, kui valida üks uus komme?

Edumeelne maailm tunneb juba ammu traditsiooni, mida iga korralik kontoriinimene armastab rohkem kui päeva esimest kohvi – after work. Tööpäeva kokkuvõttev sotsialiseerumine kolleegidega kohvikulauas või baarileti taga. Kotid MacBookidega jalge juures maas, lahatakse dringi ja näkside saatel töömuresid ja rõõme ning lihvitakse kontoriklatši peent kunsti. Miks on see vajalik? Sinu maks ei pruugi seda ehk alati heaks kiita, ent suhted kolleegidega võivad silmanähtavalt paraneda.

Muidugi tuleb jälgida, et need suhted liiga familiaarseks ei muutuks. Kaine mõistus (pun intended, nagu öeldakse) on säilitamist väärt. Samas loob see puhvertsooni kontori ja kodu vahel ning vähendab oluliselt töö koju kaasa võtmise riski. Mis omakorda teeb sinu pereliikmetele – kui oled taolisse elustaadiumisse jõudnud – ainult rõõmu.

Mis on afterwork’ijate laual? Üks korralikult humalane IPA (kuid ka alkoholivaba õlu on alati hea valik), klaas värskendavat Pinot Grigio’t või üks hetke haipkokteil. Saatjateks kausike pähklitega või juustuvaagen. Taste of Tallinna kohvikute ja söögikohtade pakkumised tööpäeva otste maitsekaks kokkutõmbamiseks on rohkem kui rikkalikud.

Ja piirduma ei pea vaid laua taga istumisega. Päev läbi kontoritoolil konutanud keha tahab tegevust. Tehke koos kolleegidega tiir vaaterattal või rammige üksteist sõbralikult põrkeautode areenil, tiimitöö tõhustamiseks on kõik vahendid olemas.

Ühesõnaga. Järgmine kord, kui kell saab viis, jääb ainult üle küsida: kes teeb esimese ringi?

Instagram.

#tasteoftallinn