Itaalia köögi austajad ilmselt juba teavad, milline päris õige pitsa olema peab ja millises restoranis seda pakutakse. Paljud aga ei tea, et Da Vinci Pasta & Pizza restorani võrratute pitsade taga seisab pitsavalmistamise maailmameister Alessandro Negrini.

Ei ole juhus, et Da Vinci Pasta & Pizza restorani pitsad on ühed parimatest, mida Eestis saada võib. Et tulemus oleks võimalikult autentne ja pitsa maitseks täpselt nagu Itaalia parimates pitsarestoranides, on kokad saanud koolituse selle ala tippspetsialistilt. Alessandro Negrini on auhindu võitnud nii Itaalias kui ka rahvusvahelistel pitsavalmistamisvõistlustel, tegutseb nüüd ise kohtunikuna ja koolitab välja uusi pitsameistreid. Da Vinci restorani kutsel on pitsameister Eestis käinud alates 2016. aastast.

Da Vinci Pasta & Pizza restoran on pühendunud Itaalia toidukultuuri tutvustajana väga uhke oma oskuslike kokkade üle, keda Alessandro Negrini autentseid Itaalia pitsasid valmistama õpetas. Restoraniketi tegevjuhi Rain Uusküla sõnul peitub hea pitsa saladus õigesti valmistatud tainas. Traditsiooniliselt õhukese, kuldse ja krõbeda pitsapõhja saamiseks on vaja teada itaallaste salanippe ning koostisosi. Taina valmistamine on pitsakoolituste kõige mahukam osa. Pärast pikka koolitust ja harjutamisperioodi käisid kokad eksamit sooritamas Itaalias. „Tahame, et meie restoranid pakuksid Eestis kõige originaalsemaid Itaalia maitseid, selle nimel oleme palju tööd teinud ja õppinud parimatest parimatelt,“ ütleb Rain Uusküla.

Detsembri keskel külastas Alessandro Negrini taas Eestit ja T1 Mall of Tallinna külastajatel oli võimalus proovida kuulsa meistri valmistatud pitsasid. Kahel päeval asus suurmeister ise kööki tööle ning küpsetas kõigi silme all oma parimate retseptide järgi ehedat Itaalia pitsat, mille põhi on kuldne ja krõbe – nii nagu peab.

Da Vinci Pasta ja Pizza restoranikett tegutseb Eestis 2003. aastast. Peale kvaliteetsete pastaroogade ja pitsa leiab menüüst teisigi klassikalisi Itaalia toite: suupisteid, salateid, suppe, risotosid, grillroogi ja magustoite. Pakutakse ka laia valikut ehtsat käsitsi valmistatud Itaalia jäätist – gelato’t.

Da Vinci Pasta & Pizza restoran asub T1 Mall of Tallinna neljandal korrusel, Taste of Tallinna restoranide alal, kust avaneb imeline vaade Tallinnale. Taste of Tallinn, hellitusnimega TOT, on Eesti mõistes unikaalne söögikohtade kogum nii oma ulatuselt kui ka asetuselt. 32 restoranist üle poolte asuvad T1 Mall of Tallinna neljandal korrusel, kõrgemal kaubandusmelust, kus saab imetleda pealinna miljonivaadet miljoneid maksmata.

Instagram.

#tasteoftallinn