On harukordselt soe ja päikesepaisteline sügispäev, ideaalne selleks, et teha väike kohvipaus keset linnamelu asuvas Robert’s Coffee’s, 1987. aastal Robert Pauligi poolt

Soomes asutatud kohvikuketi Tallinna harukohvikus. Kohvikusse sisenedes saan kohe aru, kes on kohviku perenaised – see hoiak, tähelepanelik ja kõikehaarav pilk on see, mis reedab. Kaks noort ja enesekindlat naist istuvad aknaaluse laua taga ja arutavad kohviku jooksvaid küsimusi.

Katarina Tuuliku soomlasest onu oli Robert’s Coffee Tallinnasse toojana esimene rahvusvahelise kohvikuketi pidaja taasiseseisvunud Eestis. Neli aastat tagasi, kui onu suri, võttis Katarina kohvikupidamise üle. Välisministeeriumist lapsega koju jäänud Katarina tundis, et on valmis taas suuremat vastutust oma ellu võtma, ning otsustas pealtnäha üsna ootamatu ja julge kannapöörde kasuks.

„Päris uus kohvikus töötamine mulle sel hetkel ei olnud, sest töötasin juba kooli ajal siin ja olin oma onule abiks. Valik võtta juhtimine üle tundus üsna loomulik,“ rääkis Tuulik. „Kuna mul oli abi vaja, kutsusin appi oma klassiõe ja hea sõbranna Liisa Kolosovi, kes teeb kohvikupidamise kõrvalt ka juristitööd.“

Nii need kaks noort naist, mõlemad varem üsna kohvikukaugetel aladel tegutsenud, peavad Tallinna kesklinna üht populaarsemat Robert’s Coffee’d ja uut kohvikut T1 Mall of Tallinna keskuses.

„Meil on vist kõige parema asukohaga kohvik T1-s,“ muigab Katarina. „Sest meie kohvikust näeb läbi klaaskupli katusel kõrguvat vaateratast. Meil tekkis T1 arendajaga kohe väga hea klapp ning me tundsime, et see koostöö on mõlemale poolele huvitav ja arendav. Ka meie kohviku kontseptsioonis peegeldub värskus, rahvusvahelisus ja kogu T1 uuendustele suunatud mõtteviis. Keskuse atmosfäär haakus meie nägemusega ideaalselt.“

Lisaks sellele, et Robert’s Coffee laienes T1 Mall of Tallinna, on Katarina ja Liisa katsetamas kohviku uut suunda – Itaalia käsitööjäätise valmistamist.

„Mul ei lähe kunagi meelest päev, mil ma proovisin esimest korda elus gelato’t,“ elavneb Katarina, kui jutt läheb jäätiste valmistamise peale. „See oli 15 aastat tagasi ühel päevasest päikesest kuumal õhtupoolikul Itaalias. Pärast seda on mul üsna raske tavalist jäätist süüa ja seda tendentsi olen paljude puhul täheldanud,“ muigab ta.

Robert’s Coffee valikus on üle paarikümne sordi gelato’t ja mõeldud on erinevatele maitse-eelistustele. Näiteks leiavad oma lemmiku ehk vegegelato’sid ka need, kes ei talu gluteeni, ja need, kes ei saa süüa piimatooteid. Gelato’t on nii rammusama ja magusama maitse eelistajatele kui ka neile, kes armastavad kergemaid ja mahlasemaid maitseid. Kogu gelato-valik on säilitusainete ja toiduvärvideta ehk kogu tooraine on tervislik. Perenaiste lemmikud on sidruni-, šokolaadi- ja espresso-gelato. Viimasele annab maitse Robert’s Coffee enda värskelt röstitud kohviubadest valmistatud espresso. Möödunud suve järgi otsustades eelistavad eestlased kõige enam vanilli-, vaarika-, maasika- ja mango-gelato’t.

Mõeldud on ka neile, kes soovivad käsitööjäätist koju või külla kaasa osta. Selleks pakendatakse jäätis spetsiaalsesse termokarpi. Gelato retseptid valmivad nii Robert’s Coffee Helsingi peakokkade poolt kui ka siinsamas Tallinnas Katarina ja Liisa taktikepi all.

„Eestlaste ja soomlaste maitsed on mõnevõrra erinevad, seetõttu on täiesti loomulik, et meie pakume siin näiteks kama-gelato’t ja Helsingis on võimalik maiustada lagritsa-gelato’ga.“

Vaatamata sellele, et naised on karjääri alustanud juristi ja välisministeeriumi ametnikuna, on mõlemad juba lapsest saati unistanud oma kohvikust. „Mäletan ennast lapsepõlves tihti menüüsid koostamas ja seina peale kleepimas. Nüüd on see kunagine unistus täitunud,“ naeratab Katarina Tuulik.

Kohvikust lahkudes ostan kaasa topsitäie oma lemmikut, pistaatsia-gelato’t, ja istun lähedal asuvasse parki seda nautima. Soe sügispäike paitab ning küsin endalt, miks ma selliseid väikseid päevaseid puhkepause sagedamini ei tee?

Instagram.

#tasteoftallinn