Linnadžungli vertikaalne park / arhitektuuripraksis PART

24.07.2019

Kuraator Martita Vial

Arhitektide tekst.PART-i arhitektid lõid koostöös KINO maastikuarhitektidega Ülemiste hiiglaslikku ostukeskusse T1 Mall of Tallinn vertikaalse pargi vormis ruumilise installatsiooni. Installatsiooniga tahetakse luua ühine identiteet 30 meetri kõrguse aatriumi eri tasandite jaoks, nii et  tulemuseks oleks ühtlasi külastajatele mõnus ajaveetmise keskkond.

 

Arhitektid on täiendanud maastikuarhitektide pakutud kaljumotiivi, et leida lahendus, mis ei imiteeriks loodust, vaid oleks teravas kontrastis kaljuseinal kasvavate taimedega. Konstruktsiooni alus võeti hulktahukas, mis võimaldab vaatamata oma rangelt geomeetrilisele kujule luua moodulite lisamisega ruumi täitva vaba kujundi. Orgaanilise kasvu algoritmil põhinevad ruumieraldajad moodustavad roni- ja ripptaimede jaoks eri tasapindu.

 

Teraskonstruktsioon koosneb valmiselementidest, mida saab lihtsalt ümber paigutada. Geomeetriline konstruktsioon meenutab ronitaimedega kaetud kaljuserva, kus avade tekitatud valguslaigud ja varjud vahelduvad vaatega sügavikku. Omavahel kontrastis olev orgaaniline ja tehnoloogiline materjal saavutavad aedniku ja looduse koostöö tulemusel aja jooksul tasakaalu.

Allikas SIIN!

 

Instagram.

#t1tallinn #tasteoftallinn