
8-aastane Kaspar tegi Super Skyparkist Eesti populaarseima pere- ja turismiatraktsiooni
Varem juba seitse korda meelelahutuskeskust Super Skypark külastanud 8-aastasel Keila poisil Kasparil ei olnud ilmselt aimugi, millega lõpeb tema hommikune idee sõita vihmase ilma tõttu T1 Mall of Tallinna 4. korrusele mängima. Tänu Kasparile sai Super Skypargist täna Eesti enimkülastatud piletiga pere- ja turismiatraktsioon – aasta algusest on keskust ja vaateratast külastanud 500 000 inimest.
500 000. külalise pileti Super Skyparki ostis täna kl 13 paiku tegelikult pereisa Andrus Kold, kes tõi kogupere meelelahutuskeskusesse oma poja Kaspari (8) ja naabrite lapsed Angelina (11) ning Atsi (8). Kõik lapsed on keskuses sagedased külalised – kui Kaspar on seitsmendat, siis Ats enda väitel lausa kahekümnendat korda. Nagu lapsed rääkisid, siis tulevad nad Super Skyparki seetõttu, et seal saab hüpata, seal on lahe, lõbus ja põnev ning sealt leiab uusi sõpru.
Kasparit ja tema sõpru, kes vihmase ilma tõttu otsustasid ka täna Keilast Tallinna sõita, premeeriti väärika auhinnaga. Nad saavad aasta jooksul tasuta külastada Skywheel of Tallinn vaateratast, batuudi- ja mängukeskust Super Skyparki ja teaduskeskust SkyLab.
Super Skyparki eestvedaja Alar Kajari: „Eks me arvasime, et vaateratta ja kogupere meelelahutuskeskuse vastu on suur huvi, aga ausalt öeldes ei lootnud me selle maagilise verstaposti ületamist nii vara. Oluline on ju seejuures märkida, et meie meelelahutuskeskus – batuudialad, ronimislinnakud, sünnipäevatoad – olid juba avatud aasta algusest, kuid meie suurim magnet, vaateratas, avati alles 11. aprillil ehk vaid viis kuud tagasi. Suur tänu kõigile meie sõpradele, külalistele ja partneritele, kes on meie keskusest teinud Eesti kõige populaarsema pere- ja turismiatraktsiooni. Teeme kõik selleks, et teie ootuseid ka edaspidi täita.”
T1 Mall of Tallinna tegevjuht ja Pro Kapitali juhatuse liige Allan Remmelkoor: “Põnevad emotsioonid, perega koos veedetud aeg ja meeldiv keskkond on väärtused, mille tähtsus meie kõigi jaoks kasvab. Super Skypargi ja Tallinna unikaalse vaateratta populaarsus kinnitavad seda ning ma luban, et me loome T1 Mall of Tallinnas peagi neid võimalusi veelgi juurde.”
Kui arvesse võtta avalikest allikastest leiduvad 2018. aasta andmed, siis on Super Skypark tõepoolest kõige külastatum piletiga pere- ja turismiatraktsioon Eestis. Terve möödunud aasta jooksul külastas Kunstimuuseumi erinevaid näituseid Eestis üle 440 000 inimese, Tallinna Loomaaeda 430 000 inimest, Teaduskeskus AHHAA 220 000 inimest, Lennusadamat 200 000 inimest ja Tallinnas Teletorni ligi 160 000 inimest.
Tähelepanuväärne on ka fakt, et tänase seisuga on Super Skyparki ja Skywheel of Tallinna külastanud 45 360 väliskülalist, mida on seejuures arvestama hakatud alles 11. aprillist ehk vaateratta avamisest. „See tähendab, et vähem kui poole aastaga oleme me suutnud täita lubaduse, mille me andsime vaateratta projekti Euroopa Regionaalarengu Fondist 1,44 miljoni euroga toetanud EAS-ile. Nimelt oli selle toetuse eeldus, et Super Skypark tõstab Eesti kui sihtkoha mainet pereturistide hulgas ja meelitab aastas Tallinna vähemalt 45 tuhat turisti,” lisas Kajari.
Fotode autor: Andres Raudjalg